Jaki prezent na chrzciny dla dziewczynki?

Dla rodziców dziecka chrzciny są bardzo ważną i podniosłą uroczystością. Goście zaproszeni na chrzciny muszą zaś zmierzyć się z nie lada dylematem. Jaki prezent wybrać? Kierować się względami praktycznymi? A może postawić na prezent, który będzie pamiątką tego niezwykłego wydarzenia? Przedstawiamy kilka propozycji prezentów dla dziewczynki.

Prezent o charakterze religijnym
Chrzciny to uroczystość religijna. Dobrym pomysłem jest, zatem pójście w kierunku dewocjonaliów. Doskonałym prezentem będą różnego rodzaju obrazki z wizerunkiem Matki Bożej lub przedstawiające Świętą Rodzinę. Są eleganckie i zawsze stanowią ciekawą pamiątkę. Wybór jest ogromny. Obrazki drewniane, ręcznie malowane, srebrne lub posrebrzane, zawierające elementy płaskorzeźby. Zawsze znajdzie się na nich miejsce na wygrawerowanie lub wypisanie dedykacji. W przypadku dziewczynek sprawdzą się również medaliki z Matką Bożą. To prezent, który bardzo często towarzyszy później przez całe życie. Z pewnością warto zastanowić się także nad zakupem książki o tematyce religijnej. Na chrzciny bardzo często wybierane są pięknie ilustrowane biblie dla najmłodszych. Na nich również można umieścić stosowną dedykację.

Prezent uniwersalny, czyli biżuteria
W przypadku małej dziewczynki biżuteria jest zawsze doskonałym prezentem. Coraz więcej jest na rynku spersonalizowanych bransoletek czy łańcuszków. Wygrawerowane imię dziecka, data urodzin lub chrzcin zawsze będą przypominać o tym ważnym wydarzeniu. Dziecko z pewnością po latach doceni taką pamiątkę.

Ubranka i zabawki
To bardzo popularna kategoria prezentów. Ubranek nigdy dosyć. Małe dzieci rosną naprawdę bardzo szybko, więc ten prezent może okazać się niezwykle przydatny. Przed zakupem warto skonsultować się z rodzicami dziecka i po prostu zapytać, czego dziecko w danym momencie potrzebuje. Dobrze jest wybierać ubranka w większych rozmiarach, które znajdą zastosowanie, gdy maluszek trochę podrośnie. Możemy postawić na rzeczy codziennego użytku albo wybrać piękną sukienkę, którą młoda dama zakładać będzie na ważniejsze uroczystości.

Wybór właściwej zabawki z pewnością nie będzie łatwy. Najlepszą opcją są zabawki edukacyjne, które doskonale wspierają i stymulują rozwój dziecka. W tym przypadku również warto zapytać o zdanie rodziców, aby nie okazało się, że wydaliśmy pieniądze na zabawkę, którą dziecko już posiada.

1 thought on “Jaki prezent na chrzciny dla dziewczynki?

  1. Córka dostała kiedyś bransoletkę z wygrawerowaną sentencją. Nosiła aż zgubiła. Znajomym rodzice zafindowali dla wnuczki badania genetyczne chyba o nazwie igenesis. Pobrali od dzieciaczka próbę sliny, a we Włoszech określono co może jeść spokojnie, czego nie powinni dawać, jak wchłania to, śmo i jeszcze inne. Głowa mała ile informacji dostali. Praktycznie to było główną sensacją na uroczystości. Polecamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *