Jaki prezent na chrzciny dla dziewczynki?

Dla rodziców dziecka chrzciny są bardzo ważną i podniosłą uroczystością. Goście zaproszeni na chrzciny muszą zaś zmierzyć się z nie lada dylematem. Jaki prezent wybrać? Kierować się względami praktycznymi? A może postawić na prezent, który będzie pamiątką tego niezwykłego wydarzenia? Przedstawiamy kilka propozycji prezentów dla dziewczynki.

Prezent o charakterze religijnym
Chrzciny to uroczystość religijna. Dobrym pomysłem jest, zatem pójście w kierunku dewocjonaliów. Doskonałym prezentem będą różnego rodzaju obrazki z wizerunkiem Matki Bożej lub przedstawiające Świętą Rodzinę. Są eleganckie i zawsze stanowią ciekawą pamiątkę. Wybór jest ogromny. Obrazki drewniane, ręcznie malowane, srebrne lub posrebrzane, zawierające elementy płaskorzeźby. Zawsze znajdzie się na nich miejsce na wygrawerowanie lub wypisanie dedykacji. W przypadku dziewczynek sprawdzą się również medaliki z Matką Bożą. To prezent, który bardzo często towarzyszy później przez całe życie. Z pewnością warto zastanowić się także nad zakupem książki o tematyce religijnej. Na chrzciny bardzo często wybierane są pięknie ilustrowane biblie dla najmłodszych. Na nich również można umieścić stosowną dedykację.

Prezent uniwersalny, czyli biżuteria
W przypadku małej dziewczynki biżuteria jest zawsze doskonałym prezentem. Coraz więcej jest na rynku spersonalizowanych bransoletek czy łańcuszków. Wygrawerowane imię dziecka, data urodzin lub chrzcin zawsze będą przypominać o tym ważnym wydarzeniu. Dziecko z pewnością po latach doceni taką pamiątkę.

Ubranka i zabawki
To bardzo popularna kategoria prezentów. Ubranek nigdy dosyć. Małe dzieci rosną naprawdę bardzo szybko, więc ten prezent może okazać się niezwykle przydatny. Przed zakupem warto skonsultować się z rodzicami dziecka i po prostu zapytać, czego dziecko w danym momencie potrzebuje. Dobrze jest wybierać ubranka w większych rozmiarach, które znajdą zastosowanie, gdy maluszek trochę podrośnie. Możemy postawić na rzeczy codziennego użytku albo wybrać piękną sukienkę, którą młoda dama zakładać będzie na ważniejsze uroczystości.

Wybór właściwej zabawki z pewnością nie będzie łatwy. Najlepszą opcją są zabawki edukacyjne, które doskonale wspierają i stymulują rozwój dziecka. W tym przypadku również warto zapytać o zdanie rodziców, aby nie okazało się, że wydaliśmy pieniądze na zabawkę, którą dziecko już posiada.

1 thought on “Jaki prezent na chrzciny dla dziewczynki?

  1. Córka dostała kiedyś bransoletkę z wygrawerowaną sentencją. Nosiła aż zgubiła. Znajomym rodzice zafindowali dla wnuczki badania genetyczne chyba o nazwie igenesis. Pobrali od dzieciaczka próbę sliny, a we Włoszech określono co może jeść spokojnie, czego nie powinni dawać, jak wchłania to, śmo i jeszcze inne. Głowa mała ile informacji dostali. Praktycznie to było główną sensacją na uroczystości. Polecamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *