Wady i zalety przesyłek kurierskich

Nadawanie paczek na poczcie w dalszym ciągu jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Jednak warto mieć świadomość, że równolegle funkcjonuje rynek ofert kurierskich. Z tego typu usług bardzo często korzystają sklepy internetowe, jednak coraz częściej kurierzy zamawiani są przez osoby prywatne np. korzystające z aukcji internetowych.

Zalety przesyłek kurierskich
Korzystanie z usług kuriera jest przede wszystkim niezwykle wygodne. Aby wysłać przesyłkę, nie musimy w ogóle ruszać się z domu. Przyjedzie po nią kurier i dostarczy ją bezpośrednio do rąk odbiorcy. Jest to świetne rozwiązanie, jeżeli mamy do nadania paczkę wielkogabarytową. Firmy kurierskie są w stanie dostarczyć naszą przesyłkę w naprawdę ekspresowym tempie. Jeżeli paczka przekazywana jest na terenie Polski, możemy liczyć na dotarcie przesyłki do adresata w ciągu zaledwie jednego dnia. Nieco dłuższe terminy występują w przypadku przesyłek zagranicznych.

Ogromną zaletą tego rodzaju usług jest ich coraz większa dostępność. Firmę kurierską znajdziemy bez problemu w Internecie. Większość firm kurierskich posiada swoje własne strony internetowe. Wystarczy wpisanie odpowiedniego hasła w wyszukiwarce, aby znaleźć witrynę danej firmy, jej dane, ofertę oraz cennik usług.
Kuriera można zamówić w bardzo łatwy sposób. Wystarczy telefoniczny kontakt z daną firmą i złożenie zamówienia. Czasami konieczne będzie podanie danych takich, jak wymiary czy waga przesyłki. Odpowiedzi na takie pytania warto, więc sobie wcześniej przygotować. Kuriera w chwili obecnej można również zamówić za pośrednictwem Internetu i specjalnego formularza zamieszczonego na stronie danej firmy.

Czy przesyłki kurierskie mają jakieś minusy?
Trudno znaleźć jakieś wady usług kurierskich. Dobrze wybrana, profesjonalna firma nie da nam powodów do narzekania. Niestety większość firm kurierskich ma jeszcze problem z obsługą reklamacji. Są one uznawane zazwyczaj w przypadku zaginięcia przesyłki. Natomiast, gdy przesyłka zostaje uszkodzona w czasie transportu, możemy mieć kłopoty z wyegzekwowaniem swoich praw. Firmy kurierskie zwykle nie przyznają się do winy, zrzucając całą odpowiedzialność na nadawcę przesyłki. Najłatwiej, bowiem stwierdzić, że paczka została po prostu niewłaściwie zabezpieczona. W tej sytuacji nie warto jednak rezygnować i należy walczyć o swoje prawa.

1 thought on “Wady i zalety przesyłek kurierskich

  1. W internecie można znaleźć masę negatywnych opinii na temat kurierów i jakości ich usług. Ja jednak korzystam ze sprawdzonego kuriera i jestem bardzo zadowolona 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *