Wygodne krzesło do pracy biurowej

Nie ma ważniejszego elementu stanowiska pracy, niż odpowiednio dobrane krzesło biurowe. Zależy od niego nie tylko nasz komfort, ale i zdrowie. W pracy, przy biurku spędzamy przecież wiele godzin. Na co warto zwrócić uwagę wybierając krzesło do pracy biurowej?

Idealne oparcie
Oparcie, aby dobrze spełniało swoją funkcję, musi być przede wszystkim odpowiednio, ergonomicznie wyprofilowane. Dzięki wypukłościom na określonych wysokościach jest w stanie dopasować się do anatomicznego ułożenia naszego kręgosłupa. Warto skupić się nie tylko na kształcie siedziska, ale również materiale, z którego zostało ono wykonane. Tkanina powinna delikatnie dopasowywać się do kształtu ciała, być przewiewna oraz miła w dotyku. Niezwykle popularne są oparcia wykonane ze specjalnej siatki, charakteryzującej się wysoką przepuszczalnością powietrza.

Bardzo istotna jest możliwość regulacji oparcia, a szczególnie jego wysokości oraz kąta nachylenia. Można dzięki temu dopasować krzesło do potrzeb indywidualnego użytkownika. Niektóre z foteli posiadają także możliwość regulacji części lędźwiowej oparcia.

Właściwie dobrane siedzisko
Siedzisko stanowi bardzo ważną część krzesła biurowego. Powinno być przede wszystkim komfortowe. Musi posiadać odpowiednią szerokość oraz odpowiednie wyprofilowanie. Nie może nas uciskać w żadnym punkcie. Przednia część siedziska powinna opadać i posiadać zaokrąglone brzegi. Skraj krzesła nie uciska wówczas na uda. Najlepszym wyborem będzie siedzisko z regulowaną wysokością. Co ważne, istnieją modele krzeseł posiadające możliwość regulacji głębokości oraz nachylenia siedziska. W takim krześle może siedzieć zarówno osoba bardzo wysoka, jak i bardzo niska.

Inne ważne elementy krzesła biurowego
Poza oparciem i siedziskiem warto zwrócić uwagę na inne, dodatkowe cechy krzesła biurowego. Nasz komfort poprawią z pewnością regulowane podłokietniki, które dają oparcie przedramionom, odciążając w ten sposób nasz kręgosłup. Regulowany zagłówek umożliwia chwile relaksu i odprężenia w trakcie krótkich przerw w pracy, które powinien robić każdy z nas. Niektórym osobom spodoba się z pewnością możliwość podpięcia do krzesła dodatkowych elementów takich, jak pulpit pod laptopa.

Wszystkie dodatkowe funkcje krzeseł biurowych zwiększają nasz komfort pracy, a co za tym idzie, także naszą efektywność. Dobrze dobrany fotel biurowy stanowi poza tym wsparcie dla naszego kręgosłupa. Dzięki niemu możemy uniknąć nieprzyjemnych bólów kręgosłupa, karku, szyi oraz głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *