Content Marketing a pozyskiwanie ruchu na stronie

Od kiedy Google wprowadziło aktualizacje Panda i Pingwin pozycjonowanie wskoczyło na wyższy poziom. Działania, które były skuteczne jeszcze kilka lat temu, dziś przestały przynosić rezultat. Google dąży do tego, by w TOP10 wyświetlały się tylko strony z wartościową treścią, która jest ciekawa i unikalna dla czytelnika. Dlatego działania SEO w tym pozyskiwanie ruchu na stronie muszą być prowadzone z uwzględnieniem działań Content Marketingu. Głównym celem powinno być to, alby ściągnąć do naszej strony jak największą ilość użytkowników. Jak to zrobić? Poprzez wychodzenie do klienta.

Znajdź swojego klienta, zanim znajdzie go twoja konkurencja

Jeśli posiadasz stronę www na której znajdują się wartościowe artykuły i… nic poza tym nie robisz tylko czekasz aż klient sam do Ciebie trafi to wiedz, że może być tak, że nigdy to nie nastąpi. Twoja konkurencja nie śpi. Na forach internetowych związanych z Twoja branżą prowadzi prawdziwe żniwa, dlatego fora internetowe powinniśmy odpuścić i wybrać sobie inny cel działania. Lepiej postawić na regionalne serwisy, które skupiają lokalną społeczność (mogą to być serwisy informacyjne, z reguły każde powiatowe miasto ma stronę internetową na której znajdują się informacje dotyczące miasta). Jednak skąd mamy wiedzieć z którymi portalami warto współpracować? Musimy przeprowadzić odpowiedni research, by sprawdzić którym obszarem Polski powinniśmy być zainteresowani. Gdzie skupia się największa liczna osób, która zainteresowana jest usługami czy produktami naszej firmy.

Google nie lubi nudnych artykułów

Bez względu na to czy piszemy artykuł sponsorowany czy też artykuł na bloga, treść musi być wartościowa i unikalna. Lepiej darować sobie oklepane tytuły jak np. „Jak zdrowo jeść”. Na ten temat napisano już tak wiele, że prawdopodobnie nic nowego nie wniesiemy do życia czytelnika. Lepiej skupić się na tworzeniu artykułu o przewrotnych tytułach np. „10 popularnych diet, które Ci NIE pomogą”. Najlepiej by umieszczać artykuły w znanych serwisach, wtedy jest duża szansa, że zyskają one popularność a co za tym idzie, będą generować ruch na Twojej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *