Co lepsze? Kołyska czy łóżeczko?

Przed zakupem mebli do pokoju dziecięcego największy dylemat zawsze sprawia rodzicom wybór łóżeczka dla niemowląt. Ich ogromny wachlarz może doprowadzić do zawrotów głowy. Największy problem sprawia decyzja, co wybrać – łóżeczko czy kołyskę?

Plusy i minusy posiadania kołyski
Kołyska jest zdecydowanie mniejsza od łóżeczka dla niemowląt. Ruchy kołyski uspokajają i usypiają dziecko. Według naukowców bujanie dziecka pobudza układ nerwowy, co wpływa na równowagę i umysł niemowlaka. Minusem posiadania kołyski jest konieczność wymienienia jej po kilku miesiącach na łóżeczko. A przyzwyczajony do kołysania maluch, może mieć później problemy z zasypianiem na normalnym łóżku.

A może łóżeczko dla niemowląt?
łóżeczka dla niemowląt służą dzieciom przez dłuższy czas, aż z nich wyrosną – nawet do trzeciego roku życia. Większość łóżeczek posiada regulację wysokości materacyka oraz ściąganą przednią ściankę, dla wygodnego wkładania i wyjmowania dziecka. Na niekorzyść łóżeczka przemawiają jego gabaryty – w małym pokoju może zrobić się ciasno.

Wybór jak zawsze należy do rodziców. Należy przeanalizować wszystkie aspekty za i przeciw posiadania kołyski i łóżeczka. Na rynku pojawia się coraz to nowsze wyposażenie pokoiku dla dziecka. Na uwadze należy mieć przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo niemowlaka, dlatego najlepiej kierować się opiniami innych rodziców i atestami mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *