Kupiłeś samochód z wadą ukrytą? Nie wszystko stracone

Może się zdarzyć, że kupimy auto z tzw. wadą ukrytą. Może się również okazać, że zostaliśmy celowo wprowadzeni w błąd przez zawodowego sprzedawcę, który zapewniał nas, że auto jest bezwypadkowe i nie ma śladów korozji, a okazało się zupełnie inaczej. Zawodowi handlowcy też podczas prezentowania auta rzadko wpuszczą nas za kierownice. Z reguły sami prowadzą auto podczas jazdy próbnej skutecznie ukrywając w ten sposób ewentualne dźwięki świadczące o tym, że poszczególne podukłady w samochodzie nie są sprawne. Co zrobić jeśli kupiliśmy auto z wadą ukrytą?

Prawo jest po naszej stronie

Trzeba pamiętać o tym, że chronią nas przepisy Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, jednym zdaniem: samochód musi być zgodny z umową. Jeśli zakupione przez nas auto nie jest zgodne z umową (okaże się, że ma wady o których nie zostaliśmy poinformowani) sprzedawca jest zobowiązany do tego, by wady usunąć. Jeśli wad nie da się usunąć, możliwe jest rozwiązanie umowy. Wówczas my zwracamy auto a sprzedawca- nasze pieniądze. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że sprzedawcy czasami podają informację na umowie, że sprzedawca nie odpowiada za wady ukryte auta- to jest niezgodne z prawem. Jeśli zostaliśmy świadomie wprowadzeni w błąd zapewnieniami, że auto było bezwypadkowe- to trzeba wiedzieć, że jest to przestępstwo z art. 286 kk., możemy złożyć wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez sprzedawcę.

Lepiej dokładnie sprawdzić przed zakupem

Możemy poprosić o pomoc w zakupie auta. Tutaj http://mobilekspert.pl znajdziemy ekspertów, którzy zajmują się sprawdzaniem aut przed zakupem. Za odpowiednią cenę fachowcy sprawdzą nam auto od A do Z. Wtedy będziemy pewni zakupu i nie zdarzy się sytuacja, że kupiliśmy wadliwy towar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *