Co to jest mikrodermabruzja?

Mikrodermabruzja jest zabiegiem, który ma poprawić funkcjonowanie skóry. Zabieg ten polega na kontrolowanym wytworzeniu podciśnienia, podczas którego uwalniane z dużą prędkością mikrokryształki padają na powierzchnię skóry i uwalniają z niej martwe komórki naskórka, a także wszelkie zanieczyszczenia. Można więc powiedzieć, że jest to zabieg, polegający na złuszczaniu naskórka. Mikrodermabrazja jest zabiegiem, gdzie ryzyko powstania przebarwień i blizn jest minimalne, a efekty są widoczne już od zaraz. Jednak nie każdy może być poddany mikrodermabruzji. Przeciwwskazania do zabiegu to np. popękane naczynka krwionośne, skłonności do bliznowców, trądzik różowaty, opryszczka, zakażenia lub rany które powstają na powierzchni skóry.

Zabieg mikrodermabruzji- jak wygląda zabieg krok po kroku

Uproszczając, można opisać zabieg mikrodermabruzji jako stopniowe złuszczanie górnych warstw naskórka. To przyczynia się do zintensyfikowanej produkcji nowych pełnowartościowych komórek, które potem wędrują na górę zastępując komórki uszkodzone. Warto zaznaczyć, że proces złuszczania jest stopniowy a to oznacza, że ryzyko powstania blizn jest minimalne. Niezwykle ważną zaletą tego zabiegu jest to, że jest on bezbolesny i prosty w wykonaniu, osoba która poddaje się temu zabiegowi, od razu może wrócić do swoich codziennych zajęć. Wyróżniamy trzy rodzaje mikrodermbrazji: diamentowa, tlenowa, korundowa.

Mikrodermabrozja- dla kogo jest ten zabieg?

Wskazaniem do zabiegu mikrodermabrozji jest starzenie skóry, zrogowacenia i prosaki, zagłębienia i nierówność skóry, zmarszczki, przetłuszczanie się skóry, rozstępy, blizny po trądziku, rozszerzone pory, wiotkość skóry. Czy zabieg mogą wykonywać kobiety w ciąży? Jak dotąd nie udowodniono, że markodermabrozja jest szkodliwa? Jednak do zabiegu trzeba się przygotować, m.in. trzeba odstawić chemiczne kremy do depilacji itp. Działania niepożądane występują niezwykle rzadko, możemy odczuwać np. lekki świąd lub lekkie podrażnienie. Na pewno warto poszerzyć swoją ofertę o te zabiegi, szkolenie z zabiegu mikrodermabrozji, można odbyć tutaj: szkoleniaperfectum.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *