Przed budową domu koniecznie zatrudnij geodetę

Wbrew temu, co niektórzy myślą, budowa domu nie zaczyna się od stworzenia efektywnego projektu architektonicznego, na podstawie którego później pracuje ekipa budowlana. O wiele wcześniej koniecznie trzeba zatrudnić geodetę, który sporządzi mapę działki i pobliskiego terenu do celów projektowych. Geodeta powinien sporządzić mapę działki, zanim trafi ona do architekta, który będzie projektował budynek. Fachowiec zaznaczy na mapie granice działki oraz jej najbliższe otoczenie. Jeśli działka znajduje się w bliskim sąsiedztwie innych budynków, zarówno mieszkalnych, jak i gospodarczych, taka informacja również powinna znaleźć się na mapie. Powinno być zaznaczone bardzo dokładne położenie tych budynków, a także ich przeznaczenie – czy są to budynki mieszkalne czy może obiekty gospodarcze.

Po sporządzeniu kompleksowej mapy, musi być ona przekazana do wydziału geodezyjnego urzędu gminy bądź miasta, który zajmuje się wydawaniem wszelkiego rodzaju zezwoleń. Urzędnicy wydają decyzję, że mapa może służyć do celów projektowych. Dopiero później sporządzony przez geodetę dokument trafia do architekta, który zajmuje się projektowaniem z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych informacji zawartych na mapie. Musi on brać pod uwagę wszystkie istniejące na mapie bądź dopiero planowane obiekty, uzbrojenie terenu, systemy odprowadzania ścieków, a także wszystkie inne nietypowe i ważne elementy.

Jeżeli planujesz budowę domu, odpowiednio wcześniej zadbaj o wybór dobrego i sprawdzonego geodety. Odpowiedzialnych fachowców znajdziesz na stronie internetowej geodetapomiary.pl. Dzięki profesjonalistom budowa domu na wstępnym etapie przygotowywania się do projektowania i prac budowlanych będzie przebiegała sprawnie i szybko. Wybierając geodetę kieruj się przede wszystkim opiniami osób, które już korzystały z usług konkretnego biura. Dobra opinia byłych klientów jest o wiele bardziej miarodajna niż jakiekolwiek treści reklamowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *