Ferie zimowe w górach

Zimą, gdy w szkołach zaczynają się ferie, mnóstwo rodzin wybiera się na wycieczki w góry. Jest to wspaniały okres na to, aby spędzić trochę czasu z bliskimi, wykonując przy okazji ulubione hobby.

Narty, snowboard, nordic walking

Górskie sporty zimowe to świetna zabawa dla wielu osób, które uwielbiają aktywny wypoczynek. Podczas ferii zimowych, rodzice bardzo chętnie zabierają dzieci w góry, aby nauczyć ich jazdy na nartach, a sami próbują często czegoś bardziej ekstremalnego, np. jazdy na desce snowboardowej.

Zimowa aura w górach jest często bardzo piękna, mroźna, ale i słoneczna, co zdecydowanie zachęca do górskiego szaleństwa. Kolejki do wypożyczalni sprzętu zimowego świadczą o tym, jak wielkim zainteresowaniem cieszą się sporty zimowe.

Długie kolejki mogą jednak nieco zniechęcać, dlatego coraz więcej osób poszukuje dobrego sprzętu dla siebie. Rodziny, które regularnie przyjeżdżają w góry mogą wykorzystywać swój sprzęt, oszczędzając sobie czasu, który spędzaliby na czekaniu w wypożyczalni. Dzięki temu dłużej mogą poszaleć na stokach.

Dobry sprzęt oraz ciepłą odzież górską, najlepiej znaleźć w specjalistycznym sklepie e-moko.pl – sklep górski i outdoorowy, który oferuje tylko najlepszej jakości produkty.

Huhuha nasza zima zła.

Chociaż słońce świeci wysoko na niebie, w górach, w porze zimowej przeważnie panują temperatury minusowe. Nie wolno więc zapominać o ciepłym ubraniu, a przede wszystkim o czapce na uszy, rękawiczkach oraz komfortowych, ale i zapewniających ciepło butach, które ochronią nasze stopy przed przemarznięciem.
To właśnie głowa oraz nogi powinny być szczególnie zabezpieczane przed chłodem, ponieważ przeziębienie tych części ciała, najszybciej może prowadzić do choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *