Oświetlenie podjazdu do garażu

Oświetlenie zewnętrzne to bardzo szerokie pojęcie. Obejmuje między innymi prawidłowe oświetlenie podjazdu do garażu. Dobrze oświetlony podjazd oznacza dla nas większą wygodę i komfort powrotów do domu o zmroku.

Oświetlenie podjazdu powinno być z jednej strony energooszczędne, z drugiej zaś ma ułatwić nam wykonanie określonych czynności na posesji w momencie, gdy wracamy do domu wieczorem lub w nocy. Nie chodzi przecież tylko o podjechaniu samochodem do garażu. Musimy również mieć możliwość wygodnego otwarcia bramy garażowej, zamknięcia jej oraz bezpiecznego i łatwego dotarcia do domu. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że właściwie oświetlona posesja pozwala wykonać te czynności znacznie sprawniej. Możliwości oświetlenia przydomowego podjazdu jest wiele. Wystarczy zerknąć na ofertę jednego ze sklepów z oświetleniem zewnętrznym http://lumos.shop.pl, by przekonać się, że wybór jest ogromny.

Oprawy najazdowe montuje się w gruncie, dlatego o tym rodzaju oświetlenia warto pomyśleć już na etapie projektowania ogrodu. Lampy najazdowe przeważnie wykonane są ze stali nierdzewnej. Charakteryzują się wysoką odpornością na ucisk i uderzenia. Będą musiały przecież wytrzymać sporą wagę samochodu. Powinny być również wodoodporne, o czym decyduje przede wszystkim ich hermetyczna budowa. To szczególnie ważne, kiedy podjazd nie znajduje się pod zadaszeniem.

Lampy najazdowe montowane są po obu stronach podjazdu. Mogą to być tradycyjne halogeny albo żarówki typu LED. Można również spotkać lampy solarne spełniające funkcję opraw najazdowych. Jednak dają one zdecydowanie mniej światła.

Źródło: http://lumos.shop.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *