Filmy ślubne – nowa forma

Ślub to cudowny moment, który każdy chce upamiętnić jak najlepiej. Niestety z upływem czasu wspomnienia stają się mniej intensywne, twarze coraz mniej wyraźne. W przyszłości na pewno będziemy chcieli zobaczyć siebie jako młodą parą. To wszystko zapewnią nam fotografie, jednak momenty wzruszenia, pozdrowienia od bliskich i pierwszy taniec najlepiej uchwyci kamera. Dzisiaj film z wesela nie oznacza wielogodzinnego surowego materiału wleczącego się w nieskończoność. Obecnie królują krótkie formy kreatywnie zmontowane, które będą świetną pamiątką.

Rozglądając się po forach ślubnych łatwo zauważyć, że dominuje tam wątek związany z dylematem – czy lepiej zatrudnić na wesele fotografa, czy kamerzystę? Dużo par sądzi, że kamerzysta na weselu to przeżytek i że nikt nie chce oglądać ciągnących się filmów z rodziną jedzącą przy stole. Wynika to z tego, że pary te wciąż myślą o filmach weselnych rodem z lat 90., jednak i w tej kwestii wiele się zmieniło, dlatego wybór nie zawsze musi oznaczać albo fotograf albo kamerzysta. Przeciwnie, dzisiaj jest to świetnie uzupełniający się zespół, który stworzy dla was piękną pamiątką, jak https://dwiewieze.pl/.

Obecne trendy
Tradycyjna wersja filmu weselnego trwa od 3 do 5 godzin, zawiera całe nagranie mszy oraz prawie całe wesele i jest jednym słowem…nudny. Jest on jednak tani, na co składa się fakt, że dostajemy w zasadzie surowy materiał, bez żadnej obróbki i montażu. A właśnie na kreatywny montaż stawiają dzisiejsze trendy. Zamiast nudnego maratonu, możemy zamówić film krótszy, który będzie zabawny i dynamiczny. Bardzo często pary decydują się na formę reportażową, która trwa od 1 do 1,5 godz. w maksie. Film taki zawiera najważniejsze momenty, które układają się w zgrabną całość. Często kamerzysta prosi gości, żeby dodali coś od siebie i powiedzieli parę słów do kamery, co jest świetną niespodzianką. Drugą opcją jest bardzo krótki teledysk, który trwa ok. 5 minut i składa się wyłącznie z istotnych momentów i fotografii pary młodej.

Ceny
Taki krótki film jest dość kosztowny. Jego cena waha się między 3000 a 5000 zł. Wynika to z tego, że jego montaż wymaga sporo wysiłku i czasu. Osoba zajmująca się montażem musi sama wyłuskać najważniejsze fragmenty z wielogodzinnego nagrania. Pamiętajmy jednak, że jeśli wybierzemy profesjonalnego kamerzystę, efekt jest wart swej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *