Wybieramy stół rozkładany

Stół rozkładany coraz częściej stanowi jeden z nieodłącznych elementów aranżacji naszym mieszkań. Wynika to z tego, że pełni on bardzo ważne w role w pomieszczeniach i jest przy tym wyjątkowo praktyczny. Co najważniejsze, pozwala zagospodarować cenną przestrzeń. Tego rodzaju funkcjonalny stół jest zazwyczaj umieszczany w jadalni, kuchni, salonie lub wybranym pokoju.

Każdy z nas wie, że wyjątkowo przyjemnie jest zasiąść do wspólnej kolacji czy kawy przy stole, we dwoje czy też w większym gronie. Kupując stół musimy więc brać pod uwagę nie tylko jego wygląd, ale również funkcjonalność. Przy tego rodzaju meblu zasiadają zwykle mieszkańcy, ale przy wyjątkowych okazjach i świętach robi się zdecydowanie więcej osób. Wówczas z odsieczą przychodzi Stół rozkładany.

Wielozadaniowość
Stół rozkładany to wyjątkowo uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się doskonale zarówno w kuchni, jadalni, jak i w salonie. Mebel można wykorzystać nie tylko jako miejsce spożywania posiłków czy hucznego biesiadowania. Otóż dzięki swoim gabarytom może również pełnić rolę tymczasowego blatu roboczego, a nawet miejsca dziecięcych zabaw. Jego największą zaletą jest rozmiar. To właśnie dzięki niemu stół ten może pomieścić nie tylko więcej potraw i napojów, lecz przede wszystkim – zgromadzić wokół siebie więcej ludzi. Co więcej, dzisiejsze stoły rozkładane oferują naprawdę sporo przestrzeni użytkowej, ponieważ ich nogi usytuowane są na samych krańcach konstrukcji. Meble te robią wrażenie powierzchnią blatu oraz samą jej fakturą, co świetnie prezentują stoły z drewna lub materiałów drewnopochodnych, gdzie widać szlachetny rysunek słojów.

Szybka transformacja
Uniwersalność stołów rozkładanych kryje się również w ich zdolności do błyskawicznej zmiany rozmiarów. Współczesne rozwiązania posiadają precyzyjne mechanizmy rozsuwające, które działają cicho, płynnie i nadzwyczaj lekko. Obsłuży je nawet dziecko. Zmiana rozmiaru stołu wiąże się też ze zmianą kształtu i tak np. mały, kwadratowy stół zmienia się w efektowny stół prostokątny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *