Kraków i okolice – atrakcje

Kraków i okolice – atrakcje

Kraków to miejsce, które warto odwiedzić na krócej lub dłużej w zależności od preferencji. Moc atrakcji jest tutaj niesamowita, zarówno w samym Krakowie, jak i okolicy. Na pewno nie będziemy rozczarowani, jeżeli zdecydujemy się na odpoczynek w Krakowie i jego okolicy.

Kraków

W Krakowie można wiele zwiedzić – od najpopularniejszych miejsc, jak Wawel czy podziemia pod Rynkiem, przez miej oczywiste – Muzeum Figur Stalowych lub Arcade Museum (muzeum automatów z grami), a kończąc na licznych kawiarniach i wyjątkowych lokalach. Będąc w Krakowie, warto nie tylko zwiedzać, ale i skorzystać z lokalnych atrakcji – lot balonem, rejs do Tyńca czy wizyta w klubie rzucania siekierami. Ostatnia opcja może być nieco zaskakująca. W Krakowie od niedawna istnieje Axe Throwing Club, prowadzony przez firmę Bad Axe i można śmiało powiedzieć, że jest to rozrywka w zupełnie nowym wydaniu. Można tu zarówno się odstresować, poćwiczyć, wyżyć w unikalny sposób i świetnie bawić. Warto zajrzeć na stronę miejsca – https://www.madaxe.pl/polish.html.

Rabkoland

Niedaleko Krakowa w uzdrowiskowej miejscowości Rabka Zdrój znajduje się lunapark, Rabkoland. To świetne miejsce dla całej rodziny. Zabudowa stanowi imitację średniowiecznego miasta z murami, kamiennymi wieżyczkami na wejściu i starodawnymi drogowskazami. Na to wyjątkowe miasto w mieście składa się aż szesnaście ulic oraz sześć placów. Drogowskazy kierują zwiedzających do kolejnych atrakcji, a niemalże każdej z nich towarzyszy muzyka. Główną atrakcją miasteczka są ruchome figury, stworzone przez Teatr Ruchomych Figur. Obecnie znajduje się tutaj około 254 figur tego typu, a wszystkie wykonane są precyzyjnie i realistycznie.

Czorsztyński zamek

Miejscowość Czorsztyn położona jest od Krakowa około dwie godziny drogi autem. Znajduje się tutaj na wysokim klifie zamek Czorsztyński, który zachował się w rewelacyjnym stanie. Obecnie znajduje się pod opieką Pienińskiego Parku Narodowego. W aktualne formie na zamkowy kompleks składają się dziedziniec, renesansowa baszta Baranowskiego i Zieliniec oraz taras widokowy, częściowo zrekonstruowany zamek górny i średni (od 1996 roku dostępne do zwiedzania). Z zamku rozciąga się przecudowny widok na malowniczą okolicę, jezioro Czorsztyńskie, a na przeciwległym brzegu dumnie wznosi się zamek Niedzica. Spod zamku Czorsztyn można przepłynąć statkiem na przeciwległy brzeg i zwiedzić za jedną wyprawą również zamek Niedzica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *