Jak działa monitor interaktywny?

Monitory interaktywne to urządzenia, które można porównać do dużego telewizora LCD, którego ekran reaguje na dotyk zupełnie jak smartfon. To jednak nie wszystko, ponieważ istnieje kilka zasadniczych dodatków, które czynią z tych urządzeń coś więcej niż tylko duży tablet czy telewizor z ekranem dotykowym!

Monitory interaktywne, które znacznie ten proces ułatwiają i rozbudowują jego możliwości.

Właściwości
Monitory interaktywne posiadają wyjątkowo dużą powierzchnię ekranu, co zapewnia lepszą widoczność dla większych grup odbiorców niż w przypadku tradycyjnych zestawów multimedialnych, Większość urządzeń wyposażona jest w hartowaną frontową szybę ochronną, która zabezpiecza delikatną matrycę przed uszkodzeniem. Ponadto specjalna technologia sprawia, że urządzenia te są przystępne cenowo i oferują wysoki komfort użytkowania. Warto wspomnieć o profesjonalnym panelu LCD o wydłużonej żywotności oraz trwałej obudowie wykonanej np. ze szczotkowanego aluminium, co pozwala wyjątkowo długo korzystać ze sprzętu.

Szerokie zastosowanie
Monitory interaktywne służą głównie do wyświetlania treści, odtwarzania dźwięku, do czego dodaje funkcje dotykową. Za generowanie treści odpowiedzialny jest tutaj osobny lub wbudowany komputer ze specjalnie zainstalowanym oprogramowaniem. Przy użyciu monitora można sterować zarówno systemem operacyjnym oraz aplikacjami dedykowanymi dla tego typu urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *