Jak dobrać oświetlenie ogrodowe?

Oświetlenie ogrodowe spełnia różne funkcje. Pomaga poruszać się po terenie ogrodu, gdy zapadnie zmrok oraz wpływa na wydłużenie czasu spędzonego w obrębie naszego zielonego kawałka powierzchni, który wykorzystać możemy na czysty relaks. Lampy zewnętrzne pełnią również bardzo ważne funkcje dekoracyjne, wprowadzając przyjemny klimat i podkreślając najważniejsze akcenty aranżacyjne, jak drzewka i rabatki. Właśnie dlatego dobór odpowiednich produktów oświetleniowych jest wyjątkowo ważny.

Oczywiście na wybór lamp ogrodowych wpływa wiele czynników, jak budżet, jakim dysponujemy, ukształtowanie terenu czy zaopatrzenie w energię elektryczną. Chcąc dokonać właściwego wyboru, warto przeanalizować modele dostępne na rynku i sprawdzić, w jakich warunkach sprawdzą się najlepiej.

Oświetlenie ogrodowe LED
Produkty te polecane są tym, którzy szukają oszczędności eksploatacyjnych lub chcą stosować w swoim ogrodzie rozwiązania ekologiczne. To również korzystna inwestycja w przypadku ogrodów o sporym metrażu. Oczywiście cena rynkowa lamp LED może okazać się nieco wyższa w porównaniu do produktów zwykłych, jednak w dość krótkim czasie użytkowania koszt ten wyrówna się. Warto dodać, że lampy LED produkują światło zbliżone do naturalnego i występują w wielu atrakcyjnych kształtach i rodzajach.

Lampy solarne
Podobnie jak artykuły LED, lampy solarne są popularne ze względu na oszczędności eksploatacyjne oraz ekologiczny charakter. Energia potrzebna do ich zasilenia, dzięki przemianie fotowoltaicznej, pozyskiwana jest z promieni słonecznych. Kumulowanie prądu w specjalnych akumulatorze sprawia, że koszt eksploatacyjny takich produktów jest praktycznie zerowy. Należy dodać, że lampy ogrodowe solarne są bardzo trwałe i mogą służyć nam przez dziesiątki lat.

Reflektory
Punktowe reflektory charakteryzują się wysokim natężeniem światła oraz możliwością skierowania ich w konkretne miejsce. Sprawdzą się tam, gdzie potrzeba możliwie najlepszego oświetlenia, jak taras bądź miejsce spotkań towarzyskich. Reflektory diodowe stworzone są zazwyczaj z wielu małych diod, które umieszczane są w skupieniu. Ich działanie opiera się na automatycznej zmianie intensywności świecenia, przez co precyzyjny oświetlają przestrzeń ogrodu w momencie, kiedy jest to najbardziej potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *